Energia w Twoim mieście

Czy masz wpływ na to jakie paliwa są spalane na terenie Twojego miasta?

Jakie paliwa najmniej szkodzą środowisku?

Jakie nośniki energii są najtańsze?

Czy można oprzeć energetykę miasta wyłącznie  na odnawialnych źródłach energii?

Jeśli zaciekawiły Cię te pytania i chciałbyś się wcielić w rolę planisty i zaprojektować energetykę w mieście kliknij konieczne w poniższy rysunek i zagraj w grę. Celem gry jest zbudowanie miasta dla 15.000 osób przy jak najniższej emisji gazów cieplarnianych oraz jak najmniejszej produkcji odpadów. Miasto rozwija się poprzez budowę obiektów (mieszkalnych, użyteczności publicznej, fabryk…), dróg, ścieżek rowerowych, miejsc odpoczynku dla mieszkańców. Należy jednak pamiętać, aby jak najefektywniej zarządzać zużyciem energii oraz ograniczać emisję gazów cieplarnianych i produkcję odpadów. Aby to osiągnąć należy prowadzić programy badawcze i kampanie informacyjne dla mieszkańców.

Nieco prostsze ujęcie planowania energetycznego oferuje kolejna gra, którą można znaleźć po kliknięciu w poniższy rysunek. W chwili obecnej możesz zaplanować energetykę „bezimiennej” wyspy, jednak już wkrótce pojawi się możliwość planowania energetyki w mieście Częstochowa.

 Jeżeli zainteresował Cię temat i chcesz dowiedzieć się więcej o sytuacji energetycznej w Twoim mieście to kliknij w poniższe linki.

Zobacz także