Przyjazne miasto – Częstochowa

Prezydent Częstochowy Krzysztof Matyjaszczyk zdecydował o przeszło dwukrotnym zwiększeniu środków, przeznaczonych w tym roku na dopłaty do modernizacji systemów grzewczych w mieście. Jest to odpowiedź na duże zainteresowanie inicjatywą, a ilość złożonych wniosków powinna być tego dowodem.

Decyzją prezydenta Częstochowy o 210 tys. zł została zwiększona kwota na tegoroczne dotacje do modernizacji systemów grzewczych. W miejskim budżecie na ten cel przeznaczone było jak dotąd 500 tys. zł, a obecnie ta kwota wzrosła do 710 tys. zł. Dotychczas złożono już około 300 wniosków o przyznanie dotacji na wymianę pieca. Dotąd zakwalifikowano 58 osób, obecnie trwa proces podpisywania z nimi umów. Kolejne wnioski kierowane są do komisji weryfikacyjnej.

O wsparcie mogły ubiegać się osoby, które zdecydowały się na demontaż źródła ciepła (kotła) opalanego węglem, miałem, bądź koksem i instalacje nowego, przyjaznego dla środowiska – np. na tzw. ekogroszek. Dotacja może sfinansować maksymalnie połowę ceny zakupu nowego kotła, bez kosztów projektu i montażu, aczkolwiek nie może to być więcej niż 3 tys. zł. Natomiast przy wymianie ogrzewania węglowego na kocioł gazowy lub olejowy, podłączenie do miejskiej sieci ciepłowniczej lub przejściu na ogrzewanie elektryczne, dotacja wyniesie nawet 5 tys. zł.

Termin składania wniosków upływa 28 września 2018 roku. Zakwalifikowanie do dofinansowania dokonywane jest w oparciu o kolejność złożenia wniosków i uzależnienie od puli środków finansowych zabezpieczonych na ten cel w budżecie miasta.

Źródło:

https://www.cire.pl/item,166246,1,0,0,0,0,0,samorzad-czestochowy-podwoil-srodki-na-modernizacje-systemow-grzewczych.html

http://www.czestochowa.pl/page/7,aktualnosci.html?id=11086


Notice: Undefined index: single-banner-category in /home/ksy/projekty/czestochowa/wp-content/themes/newsstand/single.php on line 111

Leave a Reply