Aż 103 mld zł na poprawę jakości powietrza w Polsce

7 czerwca 2018 roku w Warszawie zostało podpisane porozumienie w sprawie realizacji programu „Czyste powietrze”. W wydarzeniu wzięli udział premier Mateusz Morawiecki oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Porozumienie w sprawie realizacji programu priorytetowego „Czyste Powietrze” zostało podpisane, wczoraj (7 czerwca 2018 r.), pomiędzy Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej a 16 Wojewódzkimi Funduszami Ochrony Środowiska i Bankiem Ochrony Środowiska. Jego celem jest podjęcie działań mających na celu poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów i innych zanieczyszczeń do atmosfery przez istniejące lub nowo budowane jednorodzinne budynki mieszkalne.

Należy podkreślić, że za złą jakość powietrza w Polsce odpowiada przede wszystkim spalanie odpadów i słabej jakości opału w domowych, często przestarzałych piecach. Wsparcie finansowe jest jednym z elementów koniecznych do jej poprawy.

Więcej informacji na ten temat pod linkiem: https://www.gov.pl/energia/minister-tchorzewski-na-uroczystosci-podpisania-porozumienia-dotyczacego-realizacji-programu-czyste-powietrze

Źródło: www.gov.pl


Notice: Undefined index: single-banner-category in /home/ksy/projekty/czestochowa/wp-content/themes/newsstand/single.php on line 111

Leave a Reply