Indywidualne programy antysmogowe dla 10 miast z listy WHO

Odbyły się pierwsze rozmowy na temat indywidualnych programów antysmogowych dla 3 z 10 miast powyżej 100 tysięcy mieszkańców z listy WHO (Światowej Organizacji Zdrowia). Negocjacje przeprowadził we wtorek w Katowicach pełnomocnik premiera do spraw programu Czyste Powietrze Piotr Woźny. 

Na początku kwietnia tego roku Piotr Woźny skierował do konsultacji projekt noweli o wspieraniu termomodernizacji i remontów, który umożliwi realizację pilotażowego programu StopSmog. Pilotaż obejmie 23 miasta do 100 tys. mieszkańców, umieszczone przez Światową Organizację Zdrowia na liście 50 miast w Europie z najbardziej zanieczyszczonym powietrzem.

Dla pozostałych 10 polskich miast z tej listy, w których mieszka powyżej 100 tys. osób, powstaną indywidualne, skrojone pod ich potrzeby, modele współpracy.

Więcej informacji: https://www.cire.pl/item,161601,1,0,0,0,0,0,wozny-indywidualne-programy-antysmogowe-dla-10-miast-z-listy-who-.html


Notice: Undefined index: single-banner-category in /home/ksy/projekty/czestochowa/wp-content/themes/newsstand/single.php on line 111

Leave a Reply